tamkar
24 اسفند 1401 - 10:07

۱۱۰۰ تن گوشت و مرغ در مازندران توزیع شد/ عرضه سیب با نرخ مصوب

ساری- معاون شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی مازندران از توزیع هزار و ۱۰۰ تن گوشت و مرغ ماه جاری در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اکبری صبح چهارشنبه در یازدهمین قرارگاه امنیت غذایی اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه تاکنون ۸۱۳ تن گوشت مرغ منجمد و ۳۱۳ تن گوشت قرمز منجمد در استان توزیع شد و همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها از طریق مباشرین اقدام به خرید گوشت قرمز و مرغ کنند تا مردم دچار مشکل نشوند.

اکبری تصریح کرد: محدودیت در عرضه مرغ و گوشت وجود ندارد و توزیع این اقلام با قیمت تنظیم بازاری موجب کاهش و تعدیل قیمت‌ها در بازار شده است.

نرخ سیب ۲۸ هزار تومان است

سیدمحمد جعفری سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز اظهار کرد: توزیع سیب در مراکز عرضه در حال انجام است و با قیمت ۲۸ هزار تومان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: خرما از امروز در اختیار شهرستان‌ها قرار می‌گیرد و در دسترس مردم قرار دارد.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی مازندران افزود: پرتقال هم به اندازه کافی تأمین شده و در حال حمل و توزیع به شهرستان هاست و با قیمت ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

جعفری گفت: ۳۳۰ تن سهمیه شکر مرحله اول جذب شد و مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها نسبت به خرید ۶۰۰ تن سهمیه مرحله دوم اقدام کنند.

وی بیان کرد: چندین گروه بازرسی و نظارت در شهرستان‌ها حضور پیدا می‌کنند تا بر نحوه توزیع و قیمت کالاهای تنظیم بازاری نظارت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1094099